Στο Πλαίσιο υλοποίησης του Έργου «Αυτόματο Ρομποτικό Όχημα για Χρήση σε ιχθυοτροφεία-Ποιοτικός Έλεγχος Ψαριών» έγιναν δοκιμές βάθους του ρομπότ με την βοήθεια του Ναυτικού Ομίλου Σάμου (ΝΟΣ).
Ευχαριστούμε πολύ τον Ναυτικό Όμιλο Σάμου για την βοήθειά του, ο οποίος μας παρείχε σκάφος για τις δοκιμές που χρειαστήκαμε. Οι δοκιμές έγιναν παρουσία του προέδρου κ. Αλέξανδρου Κιουλάφα ο οποίος ανταποκρίθηκε κατευθείαν στο κάλεσμά μας.